Yerli üretime taksit desteği

Yerli üretime taksit desteği

Denizli ve Uşak’ta iş dünyasıyla buluşmada konuşan Bakan Albayrak, son açıklanan ekonomik verilerin Türkiye’de güvenin arttığını, yatırımların devreye alındığını ve üretimde güçlü toparlanmanın başladığını gösterdiğini söyledi. Albayrak, “Enflasyondaki kararlı duruş, hedeflediğimiz yüzde 8.5’lik bu yıl hedefini de Allah’ın izniyle çok rahat bir şekilde yakalayacağımızı ortaya koyuyor. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Tüm dünyada kıyamet koparken ocak

Denizli ve Uşak’ta iş dünyasıyla buluşmada konuşan Bakan Albayrak, son açıklanan ekonomik verilerin Türkiye’de güvenin arttığını, yatırımların devreye alındığını ve üretimde güçlü toparlanmanın başladığını gösterdiğini söyledi. Albayrak, “Enflasyondaki kararlı duruş, hedeflediğimiz yüzde 8.5’lik bu yıl hedefini de Allah’ın izniyle çok rahat bir şekilde yakalayacağımızı ortaya koyuyor. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Tüm dünyada kıyamet koparken ocak ve şubat rakamları çok iyi sinyaller veriyor Ocak çok iyi geldi, şubat rakamları gayet iyi. Bütçe, gelir, kapasite rakamları tüm bu çerçevede, rakamlara baktığımızda son çeyrek yüzde 6 büyümeden daha iyi bir ilk çeyrek büyümesi görürseniz şaşırmayın” dedi.

İHRACATÇIYA DESTEĞE DEVAM

İhracatçıları desteklemeye devam edeceklerini de kaydeden Albayrak, ithalatı artıracak gelişmeleri gün gün yakından takip ettiklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “İthal cep telefonları, beyaz eşya, otomotiv, ithalata dayalı eski Türkiye’de, ithalata dayalı tüketim ürünlerini biz taksit yaptırıp uzun taksitli bir şekilde bunlara avantajlı bir şekilde tüketim ortamı sağlayacağız; artık yok. Taksit imkanlarını da yerli ve yabancı firmalarımız arasında ayrıştıracağız. Ben niye ithal mala kendi finansman ve likidite kaynağımla uzun vadeli finansman ortamı sağlayayım?

Kobiden Haberler
ADMINISTRATOR
PROFILE

Diğer Yazılarımız