TKDK’dan Aydın’a 19 Milyon TL Yatırım

TKDK’dan Aydın’a 19 Milyon TL Yatırım

TKDK Aydın İl Koordinatörlüğüne 12. Çağrı Dönemi’nde 42 adet proje geldiğini belirten Aydın İl Koordinatörü Erhan Çiftçi, “Şu an için 12. Çağrı dönemine ait 1. ve 2. Grup olmak üzere toplam 18 yatırımcımızın projeleri onaylandı. 7 tanesinin sözleşmesi imzalanan ve 11 tanesinin de imzalanma aşamasında olduğu 18 projenin; 4’ü Süt Üretimi, 2’si Et Üretimi (Büyük

TKDK Aydın İl Koordinatörlüğüne 12. Çağrı Dönemi’nde 42 adet proje geldiğini belirten Aydın İl Koordinatörü Erhan Çiftçi, “Şu an için 12. Çağrı dönemine ait 1. ve 2. Grup olmak üzere toplam 18 yatırımcımızın projeleri onaylandı. 7 tanesinin sözleşmesi imzalanan ve 11 tanesinin de imzalanma aşamasında olduğu 18 projenin; 4’ü Süt Üretimi, 2’si Et Üretimi (Büyük Baş), 1’i Broyler (Kanatlı Et), 1’i Süt ve Süt Ürünleri İşleme, 1’i Süt Toplama ve 9 tanesi de Yerel Ürünler tedbiriyle ilgili projelerdir. TKDK Aydın il Koordinatörlüğü olarak üzerinde emek sarf ettiğimiz projelerin onaylanması ve hayata geçecek olması kurum olarak bizleri gururlandırıyor. Bu saymış olduğumuz tedbir gruplarında sunulan 18 proje sayesinde Aydın iline toplam 19 milyon TL’lik yatırım kazandırmış olacağız. Biz TKDK olarak Aydın ilinin popülerliğini ve tanınmışlığını arttırarak marka bir şehir haline gelmesi için çabalıyoruz.

Aydınlı vatandaşlarımızdan kendi gücünü kendi rüştünü ortaya koyabilmesini, kendi ürünlerini işleyebilen katma değerli ürünlerle dünya pazarına açılabilmesini ve bu konuda müteşebbis ruhun daha da gelişerek kendisinin ben de varım diyebilmesini istiyoruz 12. Çağrı dönemine ait ve inceleme aşamasında olan diğer projelerinde sözleşmelerini imzalamayı TKDK Aydın İl Koordinatörlüğü olarak büyük bir arzuyla bekliyoruz” diye konuştu.

Kobiden Haberler
ADMINISTRATOR
PROFILE

Diğer Yazılarımız

Son Yazılar

Editör Seçimleri