Haziran ayında kağıt karton ve mobilya sektörleri Almanya ve İngiltere’de yerli üretimin gücünü gösterecek

  • In Kobi
  • Mart 28, 2024
Haziran ayında kağıt karton ve mobilya sektörleri Almanya ve İngiltere’de yerli üretimin gücünü gösterecek

Birlik; 4-7 Haziran tarihleri arasında Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleşecek IMM Möbelmesse 2023 Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’nda Türk mobilyasını, 7-9 Haziran 2023 tarihleri arasında İngiltere’nin Londra şehrinde gerçekleşecek Turkish Carton Packaging UR-GE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi) Projesi kapsamında ise karton ambalaj sektörünün tanıtımını yapacak. Mobilya, kağıt ve orman ürünleri sektörünün dünya ticaretinde daha çok söz sahibi

Birlik; 4-7 Haziran tarihleri arasında Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleşecek IMM Möbelmesse 2023 Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’nda Türk mobilyasını, 7-9 Haziran 2023 tarihleri arasında İngiltere’nin Londra şehrinde gerçekleşecek Turkish Carton Packaging UR-GE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi) Projesi kapsamında ise karton ambalaj sektörünün tanıtımını yapacak.

Mobilya, kağıt ve orman ürünleri sektörünün dünya ticaretinde daha çok söz sahibi olması için çalışmalarını hız kesmeden sürdüren İstanbul Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, haziran ayında iki önemli etkinlikle sektörlerin gücüne güç katacak. Mobilya sektörünün lider fuarlarından birisi olarak kabul edilen IMM Möbelmesse 2023 Mobilya ve Dekorasyon Fuarı ile Almanya’nın Köln şehrinde Türk mobilyasının dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen profesyonellere tanıtılmasıyla başlayacak olan çalışmalar ardından İngiltere’nin başkenti Londra’da Turkish Carton Packaging UR-GE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi) Projesi kapsamında karton ambalaj sektörünün tanıtılmasıyla devam edecek. Yapılacak çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan İstanbul Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erkan Özkan, ”Sektör temsilcilerimiz ürün ve tasarım kalitelerini artırarak dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyorlar. Birlik olarak bizim de üreticilerimizin dünyaya açılmasına katkı sunmak gibi önemli bir görevimiz var. Cumhuriyetimizin 100. yılında hedeflediğimiz ihracat rakamlarına ulaşmak için yoğun bir emek sarf ediyoruz. İnanıyoruz bu çalışmalarımızın sonucunda yılsonu geldiğinde hedefimizin de üzerinde bir rakama ulaşma başarısını göstereceğiz” dedi.
 
Mobilya sektörünün lider fuarında Türk mobilyası tanıtılacak
Almanya’nın önemli üretim merkezlerinden Köln şehrinde 4-7 Haziran 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan, mobilya ve ev içi dekorasyon ürünleri sektörünün lider fuarlarından IMM Möbelmesse 2023 Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’na İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) Genel Sekreterliği info stant ile katılarak Türk mobilyasının tanıtımını yapacak. IMM Möbelmesse‘de İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Özkan ve beraberindeki heyet, sektörü ve birliği temsil edecek. Fuarda dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen ziyaretçi ve satın alma profesyonellerine yerli üretimin kalitesinin gösterileceğini aktaran Erkan Özkan, “Mobilya sektörümüz dünyanın birçok ülkesinde gerek fuarlar gerekse ürünleriyle parlayan bir yıldız olarak yükseliyor. Biz de bu yıl 74. Kez gerçekleşecek IMM Möbelmesse’de bir yandan Türk mobilya sektörü hakkında ziyaretçi ve profesyonellere bilgi verirken diğer yandan da mobilya trendlerini ve son teknoloji ile üretilen ürünlerin tanıtımını yapacağız. Fuarda yapacağımız görüşmeler ve tanıtım faaliyetleri ile ülkemizin mobilya sektörünün ürünlerini dünyada daha fazla ülkeye ulaştırmasını ve mevcut pazarlarında da yerini sağlamlaştırmasını hedefliyoruz” dedi.
 
Karton ambalaj ihracatçıları Londra’da ihracata odaklanacak
 
İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından yürütülen Turkish Carton Packaging UR-GE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi) Projesi 7-9 Haziran 2023 tarihleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleşecek. Karton ambalaj ihracatçılarının sektörün tanıtımını yapacağı ve alıcı firmalarla ikili iş görüşmeleri gerçekleştireceği yurtdışı pazarlama etkinliğine İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alican Duran başkanlık ederken, organizasyona UR-GE projesinde yer alan 10 firmadan 12 temsilci katılacak. Gerçekleşecek etkinlikle sektör temsilcilerinin önemli temaslarda bulunacağına değinen Alican Duran, “Turkish Carton Packaging ile firmalarımızın kağıt ve karton sektörü ile ilişkili sektörlerden müşteriler ile görüşmeler gerçekleştirerek yeni iş bağlantıları edinmelerini ve sektörümüzü tanıtmalarını hedefliyoruz. Özellikle katma değerli ürünleriyle yurt dışı pazarlarında öne çıkan firmalarımızın yer alacağı etkinlikte yapılacak iş görüşmelerinin ihracat hedeflerimize önemli katkılar sunmasını bekliyoruz. Sektörel temasların ve iş birliklerinin pekiştirilmesinin yanı sıra kurum ziyaretleri ile de etkinliğimizi en verimli şekilde geçirmeyi planlıyoruz. Amacımız yılsonuna kadar uluslararası arenada varlığımızı güçlendirecek etkinlikler ile ihracat rakamlarımızı artırmak” dedi.

Kobiden Haberler
ADMINISTRATOR
PROFILE

Diğer Yazılarımız

Son Yazılar

Editör Seçimleri