FATF, Türkiye’yi “izleme süreci”nden çıkardı

FATF, Türkiye’yi “izleme süreci”nden çıkardı

ANKARA – Kara para aklama ile mücadele için Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) bünyesinde faaliyet gösteren Mali Eylem Görev Gücü (FATF), Türkiye’yi bu konuda attığı adımlardan dolayı izleme sürecinden çıkarma kararı aldığını duyurdu. FATF’ın internet sitesinde yer alan duyuruda, Türkiye’nin 2007’de kara para ve terörizmin finansmanı konularındaki kanun maddelerindeki eksikliklerden dolayı izleme sürecine alındığı

ANKARA – Kara para aklama ile mücadele için Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) bünyesinde faaliyet gösteren Mali Eylem Görev Gücü (FATF), Türkiye’yi bu konuda attığı adımlardan dolayı izleme sürecinden çıkarma kararı aldığını duyurdu.

FATF’ın internet sitesinde yer alan duyuruda, Türkiye’nin 2007’de kara para ve terörizmin finansmanı konularındaki kanun maddelerindeki eksikliklerden dolayı izleme sürecine alındığı hatırlatıldı. Türkiye’nin, bu tarihten itibaren birçok önemli adım attığı belirtilen duyuruda, kuruluşun ekim ayındaki toplantısında, bu gelişmeler ve temel uygulamalardaki teknik uyumluluk konusunda gösterdiği ilerlemelerden dolayı izleme sürecinden çıkarılmasına karar verildiği kaydedildi.

Kobiden Haberler
ADMINISTRATOR
PROFILE

Diğer Yazılarımız

Son Yazılar

Editör Seçimleri