Romanya’nın salça kralıyız

Romanya’nın salça kralıyız

Romanya’dan Avusturya, Polonya, Rusya, Macaristan ve Ukrayna’ya salça ihraç ettiklerini belirten Eraslan, “Şimdi Sultan markasıyla tüm Avrupa’ya yayılmak için kapasite artıracağız” dedi.  Sultan Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eraslan  da Romanya pazarında, 14 yılda salça ve ketçap devi olduklarını vurguladı. 50 dönüm arazide, 15 bin metrekare kapalı alanda üretim gerçekleştiren tesiste 250 kişilik istihdamları olduğunu

Romanya’dan Avusturya, Polonya, Rusya, Macaristan ve Ukrayna’ya salça ihraç ettiklerini belirten Eraslan, “Şimdi Sultan markasıyla tüm Avrupa’ya yayılmak için kapasite artıracağız” dedi.  Sultan Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eraslan  da Romanya pazarında, 14 yılda salça ve ketçap devi olduklarını vurguladı. 50 dönüm arazide, 15 bin metrekare kapalı alanda üretim gerçekleştiren tesiste 250 kişilik istihdamları olduğunu anlatan Eraslan, şöyle devam etti: “Romanya’nın salça ve ketçap ihtiyacının yüzde 50’sini biz karşılıyoruz.  35 distribütör aracılığı ile Romanya genelinde dağıtım yapıyoruz.  Carrefour, Metro ve Real gibi 700 süpermarketin de aralarında bulunduğu, 6 bin noktada ürünlerimiz tüketici ile buluşuyor. Hedefimiz yeni yatırımlarla önümüzdeki yıl ciromuzu 45 milyon dolara çıkarmak. Çalışan sayımız da 400’e yükseltmek.”

ÜRÜN YELPAZESİ GENİŞLEYECEK
Sultan Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eraslan ise Romanya’daki üretim tesislerinde yıllık 10 bin ton hammadde işlediklerini belirterek, hammadde ihtiyaçlarının tamamını Çin ve Yunanistan’dan karşıladıklarını söyledi. 
Eraslan, salça ve ketçabın yanı sıra fasulye, reçel, mantar, bezelye, mayonez ve hardal üretimi için yatırım sürecinin devam ettiğini belirterek, “7 milyon Euro ek yatırım ile maksimum 1 yıl içinde bu ürün gamlarında da üretim ve ihracata başlayacağız. Hedefimiz Romanya’da olduğu gibi Avrupa genelinde de tüketilen ve hatta aranan marka olmak. Çünkü aynı segmentte yer aldığımız markalara göre ürün kalitesinde bir gömlek üstünüz” dedi.

Kobiden Haberler
ADMINISTRATOR
PROFILE

Diğer Yazılarımız