Genç Girişimciler için Sanal Dünya Pazarı

Genç Girişimciler için Sanal Dünya Pazarı

İnternette hırdavat satışı yapan e-hirdavat.com yöneticisi Emrah Durası, aile şirketi olan gençleri internet girişimciliğine adım atmaya davet ediyor. IdeaSoft alt yapısı ile internette hırdavat satışı yapan e-hirdavat.com yöneticisi Emrah Durası gençlere son yıllarda yıldızı parlayan internet girişimciliğini öneriyor. Son yıllarda yıldızı parlayan ve başarılı internet girişimlerinden etkilenen birçok genç girişimcinin kapısını aralamaya başladığı internet girişimciliği

İnternette hırdavat satışı yapan e-hirdavat.com yöneticisi Emrah Durası, aile şirketi olan gençleri internet girişimciliğine adım atmaya davet ediyor.

IdeaSoft alt yapısı ile internette hırdavat satışı yapan e-hirdavat.com yöneticisi Emrah Durası gençlere son yıllarda yıldızı parlayan internet girişimciliğini öneriyor.

Son yıllarda yıldızı parlayan ve başarılı internet girişimlerinden etkilenen birçok genç girişimcinin kapısını aralamaya başladığı internet girişimciliği gençlerin ilgi odağı olmaya başladı. İnternette en fazla yapılan girişimlerin başında ise e-ticaret siteleri geliyor. E-ticaret sitesi açmak isteyen firmalara e-ticaret çözümleri sunan ve halen 4 bin 200’ün üzerinde firmaya hizmet veren IdeaSoft’un yönetici ortağı Fatih Çalışkan, site sahiplerinin birçoğunun mevcut işlerini internete taşıyan firmalar olduğunu söyledi.

E-ticaret sitesiyle doğrudan satış yapanların yanı sıra, sitelerinde fazla satış gerçekleştirmeyen, ancak potansiyel müşterilere ulaşmak, ürünlerini tanıtmak ve sipariş almak için e-ticaret sitesi açan firmaların da olduğunu belirten Çalışkan, “Hali hazırda ticaret yapan firmalar için e-ticaret’e adım atmak çok kolay ve maliyeti düşük bir yatırım. E-ticaret’te tecrübe edinerek işlerini büyütmek isteyen girişimciler e-ticaret sitesi kurmaya ne kadar erken başlarlarsa başarıya ulaşma olanaklarının da o kadar fazla olacağını düşünüyoruz” dedi.

8 yıl önce internette kendi işini kurup başarılı sonuçlar elde eden girişimcilerden biri olan e-hirdavat.com kurucu ortağı Emrah Durası, genç nesil girişimcilere aile şirketlerini internet taşımaları konusunda şu tavsiyelerde bulundu: “2006 yılında kurulan e-hirdavat.com, aslında geçmişte aile şirketi olan Güven Makina ile elde edilen aile şirketi tecrübelerinin geleceğe bir uzantısı niteliği taşıyor. Bildiğimiz bir sektörde e-ticaret girişimi yaptık ve her sene emin adımlarla büyüyen bir tempo oluşturduk. Aile şirketleri olan genç girişimcilere tavsiyem, hiç bilmedikleri bir sektöre girmek yerine aile şirketlerini yeni teknolojiler ve internetin sunduğu avantajlarla ileriye taşımaları. E-ticaret yolculuğunda atılacak çok adım ve kazanılması gereken çok tecrübe var. Ürün tedarik ve stok süreçlerini yönetebilmenin yanı sıra tüketicilerin memnun olacağı bir web sitesi de oluşturmak gerekiyor. Bu noktada profesyonel e-ticaret paketinin çok büyük kolaylık sağladığını belirtmem gerekiyor.”

Kadınların da e-hirdavat.com’da alışveriş yaptıklarını söyleyen Emrah Durası, özellikle babalar günü ve sevgililer günü gibi özel günlerde eşlerine hediye almak isteyen kadınların satış hacimlerini ciddi oranda arttırdıklarını belirtti.

Türkiye’de 4 bin 200’den fazla işletmeye sunduğu e-ticaret alt yapısı ile pazarda en fazla kullanılan ve bilinen paket e-ticaret çözümü olan IdeaSoft’un çözümleri Türkiye’de bugüne kadar 10 binden fazla kurum ve kuruluş tarafından kullanılıyor. IdeaSoft alt yapısıyla e-ticaret yapan işletmelerden alınan veriler Türkiye’de özellikle Kobi seviyesindeki gerçekleşen e-ticaret hacmiyle ilgili veriler için önemli bir kaynak oluşturuyor.

Kobiden Haberler
ADMINISTRATOR
PROFILE

Diğer Yazılarımız

Son Yazılar

Editör Seçimleri