Aktif Bank, 20 bin KOBİ’yi otobana çıkaracak

Aktif Bank, 20 bin KOBİ’yi otobana çıkaracak

Aktif Bank, KOBİ ve girişimcilere danışmanlık hizmeti vermek üzere Sistem Global Danışmanlık ile İnovaban’ı kurdu. Adını ‘inovasyon’ ile ‘otoban’ kelimelerinin birleşiminden alan İnovaban, başta KOBİ’ler ve girişimciler olmak üzere her ölçekten firmaya profesyonel stratejik büyüme danışmanlığı hizmeti verecek. İnovaban Genel Müdürü Kazım Acatay, \”Türkiye’de 2.7 milyon KOBİ var. Bunun 331 bini imalat sanayinde. Yüksek ve orta

Aktif Bank, KOBİ ve girişimcilere danışmanlık hizmeti vermek üzere Sistem Global Danışmanlık ile İnovaban’ı kurdu. Adını ‘inovasyon’ ile ‘otoban’ kelimelerinin birleşiminden alan İnovaban, başta KOBİ’ler ve girişimciler olmak üzere her ölçekten firmaya profesyonel stratejik büyüme danışmanlığı hizmeti verecek.

İnovaban Genel Müdürü Kazım Acatay, \”Türkiye’de 2.7 milyon KOBİ var. Bunun 331 bini imalat sanayinde. Yüksek ve orta yüksek teknolojiyle uğraşan sayısı ise 32 bin. Biz bunun 20 binine ulaşmayı hedefliyoruz.\” dedi. Gelecek 5 yılda 250 şirketi global arenaya taşımayı amaçladıklarını, en azından bu şirketleri uluslararası fuarlara katılabilir hale getirmek istediklerini kaydeden Acatay, \”KOBİ’ler beş ayrı danışmanlık şirketine gitmektense bize gelecekler, tek noktada tüm çözümlere erişmiş olacaklar.\” diye konuştu.

\”Herkes katma değer diyor, işte İnovoban bu söylemin altını doldurmak için doğdu.\” diyen Sistem Global CEO’su Hüseyin Karslıoğlu ise, Türkiye’nin son 5 yılda proje geliştirme açısından çok yol katettiğini, ancak ticarileşme ve globalleşme noktasında sıkıntı olduğunu söyledi. Karslıoğlu, şunları ifade etti: \”Son 5 yılda pek çok proje devlet desteklerinden yararlandı, fakat bunlar içinde globalleşme oranı çok az. Biz, şirketlerin global oyuncular hale gelmesi için çalışacağız.\”

 

\”Sorunlara bankacı gibi yaklaşmıyoruz\”

Aktif Bank Genel Müdürü Serdar Sümer, İnovaban’da hedeflerinin KOBİ’leri toprak yoldan otobana taşımak olduğunu belirterek KOBİ’lerin sorunlarına \”bankacı gibi\” yaklaşmadıklarını söyledi. Sümer, \”Normalde banka kredi verir, sürecin dışında kalır. Biz ortak gibi yaklaşıyoruz, sürecin her aşamada içinde olmaya çalışıyoruz. Böylece projenin başarısız olma riski oldukça düşüyor.\” ifadelerini kullandı.

Hedeflerinin yalnızca Aktif Bank’ın müşteri tabanı olmadığına da değinen Sümer, \”İnovoban, KOBİ’lerle çalışan tüm bankalarla ortak hareket edecek. 20 bin KOBİ’ye ulaşma hedefimiz var; bu sadece bizimle olmaz\” diye konuştu.

Kobiden Haberler
ADMINISTRATOR
PROFILE

Diğer Yazılarımız