Personel Giderleriniz Devletten

İşletmelerin en çok harcama yaptığı alan personel giderleridir. Maaş, prim, yol, yemek ve diğer masrafları hesap ettiğinizde işletmelere ciddi yük getirmektedir

KOBİ Hit: 4343 / Yorum: 0 / 20 Şubat 2018 12:36
Personel Giderleriniz Devletten
-A +A

Bu nedenle istihdam edilen personel sayısı düşmekte ve işsizlik oranı artmaktadır. Devlet bu giderleri minimuma indirmek ve Kobilere destek vermek amacıyla personel giderlerinize yüzde 70 oranında geri ödemesiz hibe veriyor.  

İşletmenizde çalıştıracağınız ön lisans veaya lisans mezunu personelinize maaşının en az yüzde elli kısmını devlet karşılıyor. İşletmenizin bulunduğu il veya teşvik bölgesine göre bu oran değişmektedir. Ülkemizde Kobilerin yüzde 80’lik kısmı devletin işletmelere sağladığı hibe ve teşvikleri maalesef bilmemektedir. 

 

 

Devlet destekleri ile işini kuran, işini büyüten ve yurt dışına açılan binlerce müşterimizden birisi de siz olabilirsiniz. Unutmayınız ki iş yaparken ve iş geliştirirken devletten destek almak, sermayenizin büyük bir kısmının cebinizde kalmasını sağlar. Yatırımlarınızda en çok dikkat edeceğiniz konu ise, ön analizler ve fizibilitenin yapılmasıdır. 

a

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları